הצבעים שמומלץ והצבעים שאסור ללבוש לראיון עבודה- לפי תחום

October 07 2022doritr

 

אם אתם עומדים בפני ראיון עבודה, חשוב שתדעו כי לכל מקצוע יש צבע אחר שיגרום למראיין להתרשם דווקא מכם. חשוב שתזכרו כי רושם ראשוני מהווה את הדבר החשוב ביותר. בראיון עבודה יש לכם למעשה הזדמנות אחת להוכיח את עצמכם וכאשר אתם מגיעים לראיון עבודה פרונטלי, או אפילו בזום, אתם מייצגים את עצמכם עוד טרם אתם מתחילים לדבר. אם יש לכם ראיון עבודה בקרוב ואתם תוהים איזה צבע ללבוש, כדאי שתקראו את הדברים הבאים.

טיפים לבחירת צבעים נכונים לראיון עבודה

חשוב שתדעו שלצבעים יש השפעה על המוח האנושי והם מעוררים קונוטציות שונות ותחושות בלי ששמים לב ועל כן, יש חשיבות משמעותית לכך שבוחרים את הצבע הנכון ובד בבד, שלא מגזימים בצבע זה.

חשוב מאוד שתקפידו לבחור פריט אחד בצבע שאתם אוהבים ומסביבו תבנו את המראה הכללי. אל תגזימו בהתאמת הצבעים וזאת בכדי שלא ייווצר מצב כלשהו שתראו כמו כתם ענקי ולא ברור. חשוב מאוד שלא תגזימו בשילובים גם אם אתם אנשים שבדרך כלל אוהבים שילובים נועזים. חשוב שתזכרו כי האדם שיושב מולכם צריך להתמקד בכם ולא בהדפסים המוגזמים שתלבשו. אם מדובר על ראיון בזום, חשוב מאוד שתבדקו מראש כי הצבע נראה טוב בווידאו שכן, חלק מהצבעים וההדפסים מרצדים במסך.

האם לצבע שלובשים באמת יש משמעות?

חשוב לדעת כי אם מדובר בראיון לחברה זרה או חברה בחו”ל, יש לוודא מראש מהו הפירוש של הצבעים באותה מדינה. הצבע הלבן לדוגמא הוא צבע שנחשב חגיגי בישראל ואילו ביפן הוא מסמל את המוות. אם אתם מתראיינים לחברה סינית, אל תבחרו בצבע הלבן.

חשוב להבין כי הלבוש שלכם מהווה את המסר הראשוני שעובר לצד השני ועל כן, יש להתאים אותו לתחום העיסוק שאתם מתראיינים אליו.

בוודאי תשמחו לדעת כי בשנת 2022, כבר כמעט ולא קיימת הפרדה בין צבעי בנות וצבעי בנים ועל כן, גם גבר בהחלט יכול להתראיין לתפקיד כלשהו כאשר הוא לובש חולצה ורודה ואפילו מומלץ לו לעשות זאת, כאשר הוא עוסק בתחום כמו עיצוב פנים או טיפול ואימון.

לראיון בתחום המשפט, הכספים ועיסוקים אשר מזוהים עם עוצמה, תעוזה ואסרטיביות, מומלץ לבחור בצבעים כמו שחור או אפור שמשדרים נוכחות קשוחה ודומיננטיות. בין אם מדובר על בחירת נעליים לגברים או לנשים בצבע המדובר ובין אם מדובר על בחירת ביגוד בצבע המדובר.

במקצועות טיפוליים כדאי ללבוש כאמור גוונים עדינים ורכים אשר ישדרו רוך והכלה ולא בצבעים בולטים במיוחד.

אם מדובר על ראיון לעסק בתחום השיפוצים, המשלוחים או ההתקנות, לבוש רשמי לא נדרש כאן ועל כן, פחות כדאי לבחור נעלי אלגנט לגברים או לנשים ובלבוש אלגנטי ורשמי אלא כדאי לבחור דווקא בלבוש משוחרר יותר, שיוצר חיבור לתחום העיסוק.

איזה צבעים מומלץ ללבוש לראיון עבודה?

ככלל, הצבעים שכדאי ללבוש לראיון עבודה הם: ורוד, לבן, ירוק וכחול. הצבע הוורוד מסמל פריחה והתחדשות. הוא משדר שאתם מוכנים לאתגר הבא ואתם מגיעים לראיון העבודה בכדי להתפתח ולגדול. הורוד משדר אופטימיות.  הצבע הלבן בישראל מסמל חגיגיות, ניקיון והתחלה חדשה. ניתן לשלב נעליים לבנות, חולצה לבנה ועוד. הצבע הירוק מקושר באופן מידי לטבע ועל כן הוא עושה מצב רוח טוב וחיובי. הוא משדר צמיחה ורעננות ומשדר למעסיק שאתם כאן בכדי ללמוד. הצבע הכחול על כל גווניו משדר אמינות וכנות. הוא גם משדר גם רוגע ושלווה ועל כן, מומלץ לשלב אותו בלוק לראיון עבודה.

Share: