איך למצוא את המצבה המתאימה ביותר?

January 17 2023doritr

כנראה שאין אדם שלא חווה תהליך פרידה קשה בשלב כזה או האחר של החיים, ובמדינת ישראל אנחנו יודעים יותר טרגדיות מאשר לא מעט מדינות אחרות. בין אם תחת נסיבות כאלו או אחרות, זהו גלגל החיים, לעיתים אנחנו מאבדים אנשים אהובים. וכאשר מגיע הרגע לבחור מצבה לאדם אהוב, זה אף פעם לא קל. כדי לנסות להקל עליכם במידה מסוימת, ריכזנו כמה טיפים, עצות ודגשים שיכולים להועיל בשעות מורכבות אלו, המשיכו קריאה זריזה.

לבחור את קבלן המצבות הנכון כדי להיפרד בכבוד

בין אם אתם מחפשים אחר חברת מצבות בראשון לציון או בכל אזור אחר בארץ, אתם קודם כל תרצו לוודא שאותה חברה מסוגלת לעלות בקנה אחד עם הדרישות שלכם. כל מצבה היא ייחודית ומבטאת רעיון מסוים, ככה שתרצו למצוא קבלן מצבות שמוכן להקשיב לבקשות שלכם לעומק, להבין את הרעיון מאחורי מילות הפרידה שלכם.

מבחינת עיצוב המצבה, נהוג להוסיף אביזרים מסוימים, כמו למשל אגרטל פרחים עשוי אבן או שיש. האגרטלים האלו מחזיקים שנים וניתן למקם בהם פרחים וכן למלא בהם מים. אם האגרטל או המצבה עצמה ניזוקים במהלך השנים, קיים שירות של תחזוקת מצבות, תיקון מצבות וכולי.

באשר לכיתוב על המצבה, ניתן לבחור בסוגי חריטות שמשתנות בהתאם לכמה פקטורים. מעבר לתקציב שלכם עבור כיתוב על מצבות, יש גם את הפקטור של סוג חומר הגלם ממנו המצבה בנויה. בעוד שישנם חומרי גלם כמו שיש, בזלת, גרניט ועוד חומרים אשר משמשים לבניית מצבות, צריך לבחור את שיטת הכיתוב שתתאים לחומר הגלם אותו בחרתם.

סוגי כיתוב שניתן לבחור על גבי מצבות

תוכלו לבחור בין סוגי כיתוב כמו חריטת אבן, אותיות מוברגות על המצבה (לעיתים גם מודבקות), כיתוב תבליטי (בולט על גבי המצבה) ועוד. במקביל לבחירת הכיתוב וחומרי הגלם שישמשו לבניית המצבה, חשוב יהיה לבחון אם ישנן הגבלות מצד בית העלמין על אלו (חומרי גלם, עיצוב וסוג כיתוב כזה או אחר).

בעיקרון, ההלכה היהודית אינה גורסת הגבלות כאלו או אחרות על בניית מצבה, אבל בתי העלמין עשויים לדרוש אחידות מבנית ואחידות מבנית של בניית המצבות. עוד חשוב לדעת, חלק מבתי העלמין מתירים בניית מצבות בגובה עד 80 ס”מ בלבד. ולבסוף, אם האדם הנפטר עומד להיקבר בבית עלמין דתי, חשוב לקחת בחשבון את רישום הקבלן. אם הקבלן אינו רשום, ייתכן שבית העלמין לא יאשר את בניית המצבה של הנפטר והתקנתה בשטחו.

Share: