איך למצוא דירות למכירה בתל אביב

September 23 2022Oded B

אם הגעתם לכאן דרך חיפוש של “תל אביב נדלן” בגוגל אז יש לנו חדשות טובות בשבילכם: למרות המחסור בדירות בהחלט אפשר עדיין למצוא דירות למכירה, פשוט צריך לדעת איך ואיפה לחפש.

דירות יד שנייה למכירה מבעלי דירות

גם לחיפוש דירות יד שנייה למכירה בשוק החופשי יש יתרונות. היתרון המרכזי הוא שאם מחפשים טוב ניתן למצוא דירות באזורים מבוקשים ומפותחים מבחינה אורבנית מבלי לשלם דמי תיווך (גם אחוז בודד מדירה ששווה כמה מיליונים יכול להסתכם בעשרות אלפי שקלים).

למרבה הצער, זה לא תמיד פשוט והמון דירות שמופיעות באתרי האינטרנט כדירות למכירה ללא תיווך הן למעשה דירות ממתווכחים שעדיין מנסים לפרסם במדורים שלא מיועדים להם. רוב האתרים מנסים למגר את התופעה, אבל לא תמיד בהצלחה.

בקיצור, כדי למצוא דירות יד שנייה צריך להשקיע לא מעט זמן ו”לשבת על הטלפון” (אחרי שהרצתם חיפוש על שם המפרסם והטלפון שלו בגוגל).

גם אחרי שכבר מוצאים דירה חשוב לנסות ולברר כמה שיותר פרטים על המקום והסביבה, במיוחד אם הדירה זולה באופן משמעותי ממחיר השוק. לדוגמה, יכול להיות שיש במקום שיפוצים בלתי נגמרים בעקבות הרכבת הקלה כבר כמה שנים טובות, שהוא רועש להחריד בכל שעות היום וכו’…

דירות יד שנייה ממתווכים

המילה “מתווך” היא עדיין בעלת קונוטציה שלילית, אך לא תמיד בצדק: יש לא מעט מתווכים טובים וישרים. חיפוש דירה באמצעות מתווך יכולה לחסוך הרבה זמן וישיבה על הטלפון, וזה בהחלט יכול להיות שווה את העמלה.

עם זאת, יש כמה אמצעי זהירות שחשוב לנקוט בהם:

1.קודם כל, את העמלה השתדלו לסגור לפני שאתם חותמים על כל הסכם שהוא. היא אמורה להיות באזור ה-2%.

2.ואם כבר הסכם, ההסכם חייב להתייחס לאותם דירות שאתם רואים בפועל, לא לרשימה אקראית של דירות שאולי כלל לא ייצא לכם לראות. הרשימה חייבת להיות סגורה ללא אפשרות להוסיף בכתב יד או בצורה אחרת דירות נוספות.

3.מהצד השני, אם מצאתם דירה בעיתון והסתבר שזו אותה דירה אשר מופיעה בהסכם התיווך, ואפילו אם מפרסם המודעה הם הבעלים עצמם, אתם עדיין מחויבים לשלם את דמי התיווך ולא תוכלו להתחמק מכך. שימו לב לכך אם אתם מחפשים דירות באזורים שונים.

דירות חדשות

אחת הדרכים הנוחות ביותר למצוא דירות למכירה בתל אביב (ובכלל) לצרכי השקעה או מגורים היא באמצעות מעקב אחר ההודעות בעיתונות הכלכלית או ביקור באתרי האינטרנט של חברות הנדל”ן הגדולות בארץ.

יש גם אתרים שאוספים רשימות של פרויקטים חדשים, אבל לא כולם עדכניים באותה המידה.

היתרון ברכישת דירה חדשה מקבלן היא בכך שלא תצטרכו להתחיל להתעסק עם מתווכים או שיגיונות של בעלי דירות שלא בהכרח יודעים איך לעשות עסקים.

החיסרון הוא שמרבית הדירות החדשות נמצאות בבניינים רבי קומות, וזה לא בהכרח מתאים לכולם. (התעסקות עם ועד הבית ענקי וכו’).

Share: